خدمات اکتیو شبکه

ایزی نت با داشتن سابقه درخشان خود خدمات متنوعی در زمینه های خدمات اکتیو شبکه اعم از نصب و راه اندازی سرویس های مبتنی بر مایکروسافت و لینوکس ارائه می کند. آن چه ما را متمایز می کند ارائه خدمات با کیفیت در بحث نصب و راه اندازی سرویس های مهم شبکه است. ما تلاش داریم با ارائه مشاوره مناسب نیازهای مشتریان خود را در ابتدا شناخته و سپس بهترین راهکار را اعلام و پیاده سازی نماییم.

یکی از معضلات و مشکلات سازمان ها و شرکت ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نصب و راه اندازی شبکه ، نگهداری و پشتیبانی آن می باشد. در این خصوص ایزی نت در کنار مشاوره و راه اندازی شبکه مبادرت به ارائه خدمات اکتیو شبکه منطبق با نیازهای مشتری نموده است.

خدمات اکتیو شبکه

از دیگر بخش‌های شبکه، بخش خدمات اکتیو شبکه می‌باشد. اکتیو در لغت به معنای فعال می‌باشد. به بیان دیگر خدمات اکتیو شبکه ، در واقع همان فعالیت‌های نرم‌افزاری شبکه و پیکربندی امن تجهیزات شبکه می‌باشد. تجهیزات اکتیو شبکه نیز به مجموعه تجهیزاتی گفته می‌شود که توانایی اعمال یک فرآیند مشخص بر روی سیگنال‌ها و دیتای عبوری از شبکه را دارند. شرکت ایزی نت  راهکارهای شبکه ای و خدمات حرفه ای خود را در حوزه خدمات اکتیو شبکه مطابق با نیاز شرکت‌ها ارائه می دهد.

برخی از فعالیت‌هادر زمینه اکتیو شبکه

 • نصب و راه‌اندازی سیستم های مایکروسافت
 • نصب و راه‌اندازی سیستم‌عامل‌های لینوکس
 • نصب و راه‌اندازی سرویس‌های مبتنی بر ویپ
 • راه‌اندازی سرویس مدیریت مصرف اینترنت
 • نصب و راه‌اندازی سرویس‌های شبکه
 • خدمات مانیتورینگ شبکه و سرور
 • نصب و راه‌اندازی بکاپ سرور
 • خدمات مجازی‌سازی شبکه
 • پیکربندی فایروال‌ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری
 • پیکربندی انواع سرو‌های HP، DELL، ASUS
 • پیکربندی روتر و سوییچ‌های سیسکو
 • پیکربندی روترهای میکروتیک
 • نصب و راه‌اندازی SharePoint Server
 • نصب و راه‌اندازی Exchange Server
 • نصب و راه‌اندازی Lync Server
 • نصب و راه‌اندازی CRM
 • نصب و راه‌اندازی Active Directory
 • نصب و راه‌اندازی سرویس WDS و WSUS
 • نصب و راه‌اندازی سرویس NLB Cluster
 • نصب و راه‌اندازی سرویس NAT و VPN
 • نصب و راه‌اندازی سرویس DHCP
 • نصب و راه‌اندازی سرویس DNS
 • نصب و راه‌اندازی سرویس FTP
 • نصب و راه‌اندازی سرویس IIS

خدمات اکتیو در حوزه مانیتورینگ و کنترل شبکه

مانیتورینگ و پایش مداوم عملکرد شبکه ضامن عملکرد صحیح آن می باشد. به همین منظور برای سیستم مانیتورینگ و مدیریت شبکه نرم افزارها و روش های متعددی ایجاد شده است. با توجه به وضعیت شبکه نرم افزار مناسب پیشنهاد و نصب می گردد. پهنای باند موجود در یک سازمان می بایست مدیریت شود. استفاده خارج از کارکرد سازمان و یا دانلود توسط یک کاربر باعث کندی در کل شبکه می شود. به همین منظور سیستم های کنترل و مدیریت پهنای باند را نصب می کنیم. این سیستم قادر به کنترل مختلف حجم ترافیک در زمان های مختلف می باشد. سیستم مدیریت و کنترل پهنای باند شبکه هم توسط دستگاه های مجزا مانند میکروتیک و سایبروم و همچنین به شکل ترکیب نرم افزار و سخت افزار قابل اجرا است. در مدل دوم امکانات بیشتری را در اختیار خواهیم داشت.

خدمات اکتیو در حوزه مانیتورینگ و کنترل شبکه
کانفیگ و پیکربندی روتر و سوییچ

کانفیگ و پیکربندی روتر و سوییچ

در شبکه با توجه به گستردگی آن روتر های مختلفی نصب می‌گردند که وظیفه هدایت اطلاعات را بر عهده دارند. در این قسمت از خدمات اکتیو شبکه تنظیم و کانفیگ روتر های سیسکو، میکروتیک و هواوی و برندهای دیگر انجام می پذیرد. تنطیم دیگر کاربردی تنظیم سوییچ می باشد. سوییچ های مدیریتی مانند سیسکو امکان تنظیمات امنیتی و کنترلی فراوانی را در اختیار ما قرار می دهد. بسیاری از سرویس های شبکه مانند DHCP و DNS بر روی روتر و سوییچ نیز قابل پیاده سازی است. از دیگر خدمات قابل ارایه توسط روتر ها بحث امنیت شبکه می باشد.

نصب و پیکربندی فایروال‌های نرم افزاری و  سخت ‌افزاری

افراد زیادی هستند که قصد نفوذ به درون شبکه یک سازمان به جهت سرقت اطلاعات یا خرابکاری را دارند. استفاده از فایروال و پیکربندی آن به جهت جلوگیری از نفوذ این افراد می باشد. انجام تنظیمات و نصب تجهیزات امنیت شبکه در بخش خدمات اکتیو شبکه ایزی نت می باشد. تیم متخصص ایزی نت این امر را با دقت کامل به انجام می رساند.

نصب و پیکربندی فایروال‌های نرم افزاری و  سخت ‌افزاری
کانفیگ و پیکربندی شبکه‌های وایرلس

کانفیگ و پیکربندی شبکه‌های وایرلس

در شبکه وایرلس به جای کابل از امواج رادیویی برای انتقال سیگنال ها استفاده می‌شود. در این نوع از شبکه‌ها کاربر این امکان را دارد که بدون استفاده از کابل و سیم، با سایر تجهیزات حتی فواصل دورتر مانند دیگر شهرها و استان ها تبادل اطلاعت داشته باشد. از کوچک‌ترین مواردی که در شبکه وایرلس می توان به آن اشاره داشت مودم های خانگی هستند که شما را به تمام نقاط دنیا متصل می‌کند. راه اندازی شبکه وایرلس نه تنها سرعت برقراری ارتباط و هزینه های اجرایی شبکه های سازمان را کاهش می‌دهد بلکه در مدت زمان خیلی کوتاه تری نسبت به اجرای شبکه هایی از نوع کابلی و بیسیم نصب و راه اندازی می‌گردد.

نصب و راه‌اندازی آنتی ویروس سازمانی

نصب و راه اندازی آنتی ویروس در یک شبکه بسیار حائز اهمیت می باشد. اهمیت این مسئله زمانی درک می شود که اطلاعات شما از دست برود. شما را در انتخاب آنتی ویروس مناسب و نصب نسخه تحت شبکه با مدیریت یکپارچه یاری می دهیم. این مورد می بایست در خدمات اکتیو شبکه جدی گرفته شود. نصب آنتی ویروس هم بر روی سرور ها و هم کلاینت ها ضروری است.

نصب و راه‌اندازی آنتی ویروس سازمانی
پیکربندی زیر ساخت مجازی‌سازی شبکه

پیکربندی زیر ساخت مجازی‌سازی شبکه

مجازی سازی جزو سرویس های پر طرفدار در یک شبکه با تعداد سرور بالا می باشد. جهت صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف منابع با کمک مجازی سازی تعداد زیادی ماشبن را بر روی یک سرور نصب می‌کنیم. انجام تنظیمات صحیح و نصب ماشین های مجازی جزو خدمات تیما شبکه می باشد. در صورت وجود تعدد سرور در شبکه، راه اندازی مجازی سازی کمک شایانی به شما می کند. این کمک در کاهش هزینه و ساده تر سازی مدیریت سیستم ها بسیار موثر است. در همین راستا تیم تخصصی تیما شبکه با پیاده سازی مجازی سازی در شبکه شما، همزمان با کاهش هزینه قدرت مدیریت یکپارچه را در اختیار شما قرار می دهد.

ما در مجموعه ایزی نت برای اجرای پروژه اکتیو (Active) مراحل مختلفی را به ترتیب در نظر گرفته ایم تا هم کیفیت کار و همچنین زمان تحویل پروژه به صورت دقیق مشخص شود و بیشترین بازدهی را داشته باشد.

ارائه راهکارهای تهیه بکاپ

جهت حفظ اطلاعات علاوه بر جلوگیری از خراب شدن آنها پشتیبان گیری نیز ضروری است. هر چقدر برای جلوگیری از خراب شدن سخت افزار و نرم افزار های موجود تلاش نمایید باز هم اتفاق ممکن است رخ دهد. اجرای سیستم مناسب پشتیبان گیری در بخش خدمات اکتیو شبکه این تضمین را می دهد تا در صورت بروز خرابی اطلاعات به راحتی ریکاوری شوند. پشتیبان گیری در فواصل منظم انجام شده و در محل مناسب اطلاعات نگهداری می شوند.