خدمات پسیو شبکه باسیم

ایزی نت با بیش از ربع قرن تجربه و همکاری با متخصصین کارآزموده خدمات متنوعی در حوزه خدمات شبکه و سرور ارائه می نماید. آنچه که ما را متفاوت نموده است سرعت همراه با کیفیت در ارائه خدمات است. مشتری مداری ایزی نت و زمان بندی دقیق تحویل پروژه، ایزی نت را از سایر رقبا پیشتاز می کند . ارائه خدمات شبکه و سرور با توجه به درک نیازمندی های مشتری و مشاوره با کادر مجرب و متخصص و سپس ارایه راهکار انجام می شود. یکی از معضلات و مشکلات سازمان ها و شرکت ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نصب و راه اندازی شبکه ، نگهداری و پشتیبانی آن می باشد. در این خصوص ایزی نت در کنار مشاوره و راه اندازی شبکه مبادرت به ارائه خدمات پسیو شبکه با سیم منطبق با نیازهای مشتری نموده است.

خدمات پسیو شبکه با سیم

خدمات پسیو شبکه باسیم یکی از مهم‌ترین بخش‌های نصب و راه اندازی شبکه می‌باشد که به خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه اتلاق می‌گردد. پسیو (Passive) در لغت به معنی غیرفعال می‌باشد. تجهیزات پسیو شبکه و خدمات پسیو شبکه‌های با سیم کامپیوتری هیچ‌گونه فعالیتی بر روی سیگنال و یا دیتای در حال گذر در شبکه انجام نمی‌دهند. در نتیجه خدمات پسیو شبکه باسیم در واقع فقط به خدمات نصب و پیاده سازی زیرساخت شبکه، نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه و سرور، خدمات کابل کشی شبکه و ترانکینگ بصورت ساخت یافته، نصب و راه اندازی تلفن سانترال، برق و UPS گفته می‌شود و وارد مرحله پیکربندی نمی‌گردد.

برخی از فعالیت ها در زمینه پسیو شبکه با سیم

خدمات پسیو با سیم
 • نصب سنسورها و تجهیزات هوشمند سازی جهت کنترل شبکه و زیرساخت‌
 • نصب سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق برای اتاق سرور
 • اجرای کابل کشی شبکه، تلفن، برق،دوربین مداربسته
 • نصب تجهیزات شبکه مانند: سوئیچ، روتر، سرور، رادیو
 • ارائه نقشه و گزارش کار از بستر کابلی و بی‌سیم شبکه
 • نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته تحت شبکه
 • ارتقا و بهینه سازی زیرساخت شبکه قدیمی
 • نصب نودها، پریزها، کیستون‌ها و پچ پنل
 • طراحی و استاندارد سازی اتاق سرور
 • اجرا و پیاده سازی شبکه ساختار یافته
 • داکت کشی شبکه و ترانکینگ شبکه
 • آرایش انواع رک ایستاده و دیواری
 • طراحی شبکه و نقشه شبکه
 • نصب رک و اتاق سرور

مراحل اجرای پسیو شبکه با سیم

Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019
بازدید از محل پروژه

در ابتدای کار کارشناسان ما از محل انجام پروژه بازدید کامل انجام می دهند و اطلاعات کافی در مورد طراحی، تعداد نودها، بررسی تجهیزات مورد نیاز و پیش فاکتور را جمع آوری می نمایند.

Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019
طراحی زیرساخت های شبکه همراه با ارائه طرح

در این مرحله باید تمامی امکان‌سنجی‌های پروژه ، آینده‌نگری‌های پروژه و شرایط فیزیکی محیط پروژه بررسی گردد و یک پلن کامل و بدون نقص، بر اساس استاندارد روز دنیا از تکنولوژی شبکه‌های کامپیوتری طراحی و اجرا شود، مهم بودن این مرحله از این لحاظ است که به دلیل عدم آینده نگری امکان تغییرات و ارتقاع پروژه معمولا وجود نداشته  و در صورت اعمال تغییرات هزینه ها بسیاری برای کارفرما در بر خواهد داشت.

Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019
کابل‌کشی شبکه

پس از تأیید پلن بستر سازی و پسیو شبکه با سیم ، اجرای کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ و داکت کشی آغاز می‌شود. که به دو صورت روکار یا توکار انجام می گردد ، در این مرحله از کار بسته به بودجه و یا انتخاب کارفرما از مرغوب‌ترین نوع کابل‌های موجود در بازار استفاده می‌شود که بتواند استاندارد های تست فلوک را پاس نماید .

Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019
نصب و آرایش انواع رک های ایستاده و دیواری

بعد از انجام کابل‌کشی نوبت به نصب رک ، آرایش Rack، نصب Pach panel، پچ کورد، switch، Router، Servers و تجهیزات شبکه داخل Rack می‌رسد. در نهایت تمامی نودها، پریزها، کیستون‌ها نصب می‌گردد. این مرحله باید با رعایت تمام استاندارهای جهانی صورت بگیرد و در صورت وجود اتاق سرور باید بهترین محل برای پیاده سازی آن در نظر گرفته شود.

Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019
تست فلوک شبکه

بعد از اتمام بستر سازی و پسیو شبکه، نوبت به تست سیگنال شبکه می‌رسد و باید تمامی نودها از نظر سالم بودن ارتباط، تست گردند تا مشخص شود که هیچ‌گونه قطعی در ارتباط کابلی وجود ندارد. این مرحله توسط متخصصان شبکه و با استفاده از ابزارهای تست فلوک انجام می‌شود.

Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019
پشتیبانی و گارانتی خدمات شبکه

یکی از اصول اجرای پروژه های پسیو، گارانتی و نگهداری و پشتیبانی از آن است. کارفرمای پروژه باید از اجرای پروژه و پشتیبانی آن اطمینان حاصل نماید. شرکت ایزی نت تمام این مراحل انجام شده را تضمین کیفیت می دهد.

مطمئن شروع کنید

پسیو شبکه

مشاوره رایگان راه اندازی پسیو

شرکت ایزی نت خدمات طراحی و مشاوره را جهت پشتیبانی و آموزش، نصب و راه اندازی شبکه، راه اندازی سیستم کنفرانس، راه اندازی دیتاسنتر و اتاق سرور و تمامی خدمات حوزه پسیو و اکتیو شبکه را به  مشتریان خود عرضه می کند.